Po raz kolejny mieszkańcy Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce będą mogli ubiegać się o dofinansowanie do wymiany pieców węglowych. Nabór wniosków rusza 1 kwietnia.

– Zapoczątkowany w 2019 roku program cieszy się dużym zainteresowaniem. Przez trzy lata skorzystało z niego 263 beneficjentów. W 133 przypadkach piece wymieniono na kocioł na ekogroszek, w 101 – na kocioł gazowy, w 28 – na kocioł na pelet, a w 1 przypadku na pompę ciepła – podsumowuje Burmistrz Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce Jerzy Łukasz Walczak.

Dofinansowanie obejmie koszty demontażu starych pieców oraz zakupu i montażu nowego proekologicznego źródła ogrzewania. W tym roku wprowadzono istotną zmianę – dofinansowanie nie obejmie wymiany pieca węglowego na kocioł na ekogroszek, co jest w pełni spójne z innym ogólnopolskim proekologicznym programem pn. „Czyste powietrze”.

Wsparcie w wysokości 50% kosztów kwalifikowanych może dotyczyć: osób fizycznych, wspólnot mieszkaniowych posiadających nieruchomości na terenie gminy, osób prawnych, przedsiębiorców oraz jednostek sektora finansów publicznych będących gminną lub powiatową osobą prawną. Maksymalna kwota na jednego beneficjenta to 4.500zł.

Uwaga! Program gminny można łączyć ze wspomnianym już ogólnopolskim programem pn. „Czyste powietrze”, co w praktyce oznacza dwa źródła dofinansowania do wymiany pieca.

Więcej informacji na temat warunków skorzystania z programu gminnego w Referacie Geodezji – 3 piętro, pokój nr 31 lub pod nr telefonu 62 762 97 70 (pn-pt w godzinach pracy magistratu)


Poprzedni artykułInterna B ostrowskiego szpitala w nowej odsłonie
Następny artykułPolicjanci z Kalisza szukają świadków zdarzenia
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments