Już w najbliższą środę, 9 marca, ostrowski oddział Zakładu Ubezpieczeń Społecznych zaprasza pracowników pochodzenia ukraińskiego oraz uchodźców z Ukrainy na dyżur.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaproponował uchodźcom pomoc bezpośrednią. Podczas rozmowy z ekspertem będzie można uzyskać informacje w zakresie aktualnych warunków uzyskania świadczeń rodzinnych, ubezpieczenia zdrowotnego i świadczeń emerytalno-rentowych. Na czas dyżurów Oddział ZUS w Ostrowie Wielkopolskim zabezpieczył również tłumacza języka ukraińskiego.

Najbliższy dyżur zaplanowano 9 marca, w godz. od 13.00 do 15.00 w siedzibie Oddziału ZUS w Ostrowie Wlkp., ul. Wysocka 1B. W późniejszym terminach planujemy kolejne spotkania dla osób przybyłych z Ukrainy.

Dodatkowo na stronie internetowej ZUS ukazały się już pierwsze informacje w języku ukraińskim. W serwisie na stronie internetowej ZUS-u będą na bieżąco publikowane treści dotyczące warunków uzyskania: świadczeń rodzinnych, ubezpieczenia zdrowotnego, świadczeń emerytalnych i rentowych.

Ponadto, na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS zostanie udostępnione zakładanie profilu PUE w języku ukraińskim.

Bardzo ważna jest także pomoc dla tych, którzy pozostali na Ukrainie. Dla walczących ukraińskich żołnierzy i ludności cywilnej, przeciwko której wymierzone są rosyjskie ataki – informuje Zdzisław Jaźwiec – dyrektor ostrowskiego oddziału – Dlatego Oddział ZUS w Ostrowie Wielkopolskim włącza się w pomoc humanitarną i wspólnie z Caritas Diecezji Kaliskiej zbiera środki medyczne pierwszej pomocy i inne potrzebne artykuły. Zebrane rzeczy przekazane zostaną poprzez Caritas Polska i punkty przerzutowe bezpośrednio do mieszkańców i żołnierzy walczącej Ukrainy.


Poprzedni artykułNie żyje kobieta kilkukrotnie ugodzona nożem
Następny artykułSkakał po maskach samochodów. Zatrzymał go policjant jadący na służbę
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments