Oszuści posługujący się metodą „na wnuczka” i „na policjanta” są nadal bardzo aktywni. Przekonała się o tym 89-letnia mieszkanka Kalisza, która uwierzyła w historię o wypadku członka rodziny.

Wczoraj 89-lenia kaliszanka odebrała telefon od osoby podającej się za córkę kobiety. Osoba dzwoniąca poinformowała seniorkę, że spowodowała wypadek komunikacyjny i potrzebuje pilnie pieniędzy na adwokata. Seniorka była przekonana że rozmawia bliską osobą i postanowiła pomóc. Po kilkudziesięciu minutach do mieszkania 89-latki przyszedł mężczyzna, który oświadczył, że jest mecenasem przysłanym córkę i odebrał przygotowane pieniądze. Łupem naciągaczy padły wszystkie zgromadzone w domu oszczędności!

Po raz kolejny przestrzegamy przed podejmowaniem w pośpiechu decyzji o przekazaniu obcym osobom pieniędzy. Jeżeli odbierzemy podejrzany telefon od osoby podającej się za wnuczka czy policjanta z prośbą lub żądaniem przekazania pieniędzy, możemy podejrzewać, że mamy do czynienia z oszustem. Przestrzegamy przed pochopnym podejmowaniem decyzji i przypominamy, że policjanci NIGDY nie żądają od nikogo wpłaty pieniędzy na wskazane konta oraz nie przyjeżdżają odebrać pieniędzy – to jest sposób działania oszustów!


Poprzedni artykułZa zbyt szybką jazdę stracili prawa jazdy
Następny artykułW poniedziałek w Skalmierzycach ruszają zbiórki rzeczy dla uchodźców z Ukrainy
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments