Prace na Stadionie Miejskim idą zgodnie z planem. Trwa wykonanie odwodnienia liniowego, modernizacja oświetlenia, modernizacja trybun, parkingu oraz parku maszyn.

– Jestem przekonany, że zdążymy, bo trzymamy się przyjętych, choć bardzo rozbudowanych, harmonogramów realizacji tego zadania. Determinantem sukcesu jest – bardzo ograniczony – czas. Prace są dobrze zsynchronizowane, ale wciąż występują ryzyka: warunki pogodowe, ale także rozchwiany rynek dostaw towarów. Towary są zamówione i mamy zapewnienie od firm, że będą one w lutym dostarczone i w marcu instalowane. Jestem spokojny, ale wszyscy bardzo żyjemy tą inwestycją – zaznacza Mikołaj Kostka, zastępca prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Stadion Miejski to obecnie wielki plac budowy. Na miejscu jest kilkunastu pracowników i firmy, a każdego dnia na stadion przychodzą wierni kibice, którzy jeszcze nie kibicują zawodnikom, ale kibicują właśnie pracownikom i firmom. Kluczowym elementem inwestycji jest odwodnienie liniowe. Tu prace rozpoczęły się kilka dni temu. Zgodnie z harmonogramem wykonanie odwodnienia liniowego planowane jest do końca lutego. Jednak przy ulicy Piłsudskiego 64 trwa jednocześnie wiele innych prac: modernizacja pozostałej części trybun ziemnych zlokalizowanych na odcinku wjazdu polewaczek, a parkiem maszyn,  utwardzenia korony stadionu, ogrodzenia, balustrad, instalacji sanitarnej,  instalacji elektrycznej, parku maszyn oraz  pasa bezpieczeństwa, nawierzchni wjazdu od strony wschodniej, nawierzchni z pas wzdłuż budynku głównego. Zakupiona została również specjalna plandeka do przykrycia toru. Ważny, dla bezpieczeństwa, jest również monitoring stadionu. Dzisiaj stadion jest wyposażony w trzy kamery – po modernizacji ma być ich czterdzieści.

Zgodnie z planem 10 kwietnia na ostrowskim stadionie ma rozegrać się pierwszy mecz TŻ Ostrovia w ekstralidze. Zawodnicy treningi chcą rozpocząć jeszcze w pierwszej połowie marca.


ŹRÓDŁOUM Ostrów
Poprzedni artykułWydano ostrzeżenie pogodowe. Alerty rozsyła również RCB
Następny artykułKolejne ostrzeżenie pogodowe
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments