W związku z naszą prośbą przesłaliście nam kilka pytań jakie chcielibyście zadać Burmistrzowi naszej gminy Łukaszowi Jerzemu Walczakowi. Dotyczyły one zatrudnienia w gminie, zasiadania w spółkach oraz spotkań z przedsiębiorcami.

Zadaliśmy kilka pytań Burmistrzowi Łukaszowi Jerzemu Walczakowi, które przesłaliście. Część odpowiedzi już uśmieliśmy na portalu: Jakie są kryteria i zasady przyjęć dzieci do przedszkoli gminnych oraz Kto odpowiada za stan dróg na terenie gminy podczas tegorocznej zimy?

Teraz czas na kolejne pytania i jak pisze nam nasz czytelnik, chciałby wiedzieć – Ile osób zostało zatrudnionych w gminie Nowe Skalmierzyce w okresie od czasu objęcia stanowiska burmistrza przez Pana Łukasza Jerzego Walczaka, spokrewnionych lub spowinowaconych z burmistrzem. Pytamy o wszystkie instytucje podległe samorządowi Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce.

Jak wynika z przesłanej nam w grudniu odpowiedzi – Nie zatrudniłem żadnej osoby spokrewnionej lub spowinowaconej ze mną.


Kolejny czytelnik pyta – Jako Burmistrz Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce w ilu radach nadzorczych Pan „zasiada” i jakie Pan z tego otrzymuje gratyfikacje? Proszę o wymienienie spółek z wartością wynagrodzenia.

W ramach przesłanej nam odpowiedzi zostaliśmy poinformowani, że – Nie zasiadam w żadnej radzie nadzorczej.


Kolejne pytanie dotyczyło przedsiębiorców i spotkań z nimi – Dlaczego nie są realizowane spotkanie z przedsiębiorcami z programu wyborczego?

Jak informuje nas Burmistrz Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce – Takowe spotkania odbywają się – wg zainteresowania i potrzeb. Ze względów epidemicznych nie przybierają jednak formy gremialnych zebrań.


Jedno z kolejnych pytań brzmiało – Czy firma Halfen sp.z .o.o. prosiła o inna lokalizację w Naszej gminie?

W odpowiedzi poinformowano, że Nie, firma nie zwracała się do mnie o wskazanie lokalizacji zastępczej. Decyzja o przeniesieniu zakładu zapadła za kadencji poprzedniego burmistrza.

Powyższe odpowiedzi dotyczą okresu przed 14 grudnia 2021 roku, kiedy sporządzono nam odpowiedź na przesłane pytania.


Poprzedni artykułZa kilka butelek grozi im 10 lat więzienia
Następny artykułJechał za szybko. Dostał mandat -2 500zł
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments