Niestety po raz kolejny oszuści działający na szkodę seniorów pojawili się w naszym regionie. Tym razem 78-latka myśląc, że pomaga wnukowi, oddał oszustom swoje oszczędności.

Na numer telefonu 78-latki, mieszkanki Kalisza, zadzwonił nieznany mężczyzna, który poinformował, że doszło do wypadku, którego sprawcą był wnuk seniorki. Poszkodowaną w wypadku miała być kobieta w ciąży.

Mężczyzna poinformował 78-latkę, że aby jej wnuk nie trafił do więzienia potrzebne jest 60 tys. złotych. Kobieta nie dysponowała tak dużą sumą pieniędzy, ale postanowiła przekazać wszystkie oszczędności, które miała w domu. Jeszcze w trakcie rozmowy telefonicznej do drzwi kaliszanki zadzwoniła nieznajoma kobieta, która odebrała przygotowane przez seniorkę pieniądze.

Po raz kolejny apelujemy do osób młodych – informujmy naszych rodziców oraz dziadków o tym, że są osoby, które mogą chcieć ich oszukać. Powiedzmy im jak się zachować w sytuacji, kiedy dzwoni ktoś obcy prosząc o przekazanie pieniędzy. Wykorzystujmy okoliczności – takie jak obiady świąteczne, czy rodzinne spotkania i ostrzegajmy bliskich przed zagrożeniami. Zwykła ostrożność może uchronić ich przed utratą zbieranych latami oszczędności.


Poprzedni artykułIMGW wydało ostrzeżenie pogodowe
Następny artykułZmiana obostrzeń. Nowe limity osób i nauka zdalna
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments