Podczas ostatniej sesji Rady Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce przyjęto uchwałą określającą nowe stawki opłat za gospodarowanie odpadami. Opłata wzrośnie o 4 zł od osoby.

W ramach przyjętej uchwały określona została wysokość opłaty miesięcznej za gospodarowanie odpadami komunalnymi na terenie gminy. Za odpady zbierane i odbierane w sposób selektywny opłata wynosić będzie 29,00zł od osoby, a w przypadku, gdy właściciel nieruchomość nie wypełni obowiązku zbierania odpadów komunalnych w sposób selektywny opłata wynosić będzie 58,00zł.

Uchwała wejdzie w życie z dniem 1 lutego 2022 roku.

Pełny treść uchwały dostępny jest pod tym adresem http://bip3.wokiss.pl/noweskalmierzyce/zasoby/files/2021/uchwa%C5%82y%202021/408.2021.pdf

W tym miejscu należy wspomnieć, że w październiku została przyjęta przez radnych uchwała w której określono stawki podatku od nieruchomości, które będą obowiązywać w 2022 roku.

Zgodnie z przyjętą uchwałą nowe stawki podatku od nieruchomości na 2022 rok jak czytamy w uzasadnieniu zostały zwiększone o 3,5%, a wzrost stawek podyktowany jest utrata realnych wpływów z tego tytułu ze względu na inflacje oraz prognozowany spadek dochodów budżetu gminy z innych tytułów.

W uchwale określono stawki podatku od nieruchomości i m.in podatek od gruntów związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej bez względu na sposób zakwalifikowania w ewidencji gruntów i budynków od 1 m2 powierzchni będzie wynosić 0,92zł.

Podatek od budynków lub ich części wynosić będzie: mieszkalnych – 0,78zł, a związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej oraz od budynków mieszkalnych lub ich części zajętych na prowadzenie działalności gospodarczej – 23,90zł.

Pełny treść uchwały wraz ze stawkami pozostałych podatków od nieruchomości dostępny jest pod tym adresem http://bip3.wokiss.pl/noweskalmierzyce/zasoby/files/2021/uchwa%C5%82y%202021/393.2021.pdf


Poprzedni artykułBurmistrz z wyższym wynagrodzeniem. Radni przegłosowali podwyżkę
Następny artykułIMGW wydało ostrzeżenie pogodowe
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments