W poniedziałek, 29 listopada Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Ociążu gościła uczestników VI Turnieju Klubów Europejskich.

Do finału zakwalifikowało się 7 drużyn z terenu Południowej Wielkopolski. Jedną z nich była drużyna reprezentująca Klub Europejski ADERIMUS działający w szkole w Ociążu pod kierunkiem p. Elżbiety Nowak. Finałowa część turnieju polegała na zaprezentowaniu w oparciu o wcześniej przygotowany plakat zagadnienia „Europa na miarę ery cyfrowej ”i drużynowym rozwiązaniu testu pisemnego dotyczącego w/w tematyki oraz wiedzy o UE. Uczestnicy wykazali się pomysłowością, kreatywnością i szeroką wiedzą o Unii Europejskiej. Wysiłek wszystkich został doceniony. Nagrody pomagał wręczać Syriusz – maskotka Unii Europejskiej.

Nasz klub reprezentowany przez drużynę z klasy VIII w składzie: Julia Łukasiewicz, Julia Dominik, Aleksandra Nowacka, Jakub Rubas i Bartosz Spławski wywalczył w zaciętej rywalizacji trzecie miejsce. Natomiast zwycięzcą tegorocznego turnieju został Klub Europejski działający przy Szkole Podstawowej im. Andrzeja Mielęckiego w Koźminku.

Organizatorem turnieju był Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct działający przy Eurocentrum Innowacji i Przedsiębiorczości w Ostrowie Wielkopolskim.


Poprzedni artykułZłote i Diamentowe Gody 2021 mieszkańców naszej gminy
Następny artykułPremiera książki pt. „Skalmierzyce Nowe i Skalmierzyce w okresie międzywojennym 1919-1939”
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments