21 listopada 2021 roku Klub Sportowy „Pogoń” Nowe Skalmierzyce obchodził okrągłą, setną rocznicę powstania. Z tej okazji w przeddzień jubileuszu zorganizowano uroczystość, na której społeczność klubu, jego sympatycy oraz zaproszeni goście podsumowali pierwsze stulecie organizacji.

Na zaproszenie prezesów Bernarda Spasowskiego oraz Cezarego Borosa poza działaczami sportowymi, trenerami, zawodnikami i kibicami w spotkaniu udział wzięli również: Poseł na Sejm RP Tomasz Ławniczak, Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski wraz z radnymi wojewódzkimi Marzeną Wodzińską i Andrzejem Pichetem, Starosta Ostrowski Paweł Rajski, gospodarz Gminy – burmistrz Jerzy Łukasz Walczak wraz ze swoim zastępcą Agnieszką Sipką, przewodniczący Rady Tadeusz Orzechowski i radni, Wiceprezes Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej Piotr Kościelny oraz komendant komisariatu Policji w Nowych Skalmierzycach Andrzej Sobczak.

Gala była okazją do uhonorowania osób związanych z „Pogonią”. Najwyższe wyróżnienie otrzymał obchodzący z początkiem listopada 85. urodziny wieloletni działacz, trener wielu pokoleń piłkarzy Jerzy Sowiński, który z rąk posła Tomasza Ławniczaka oraz burmistrza Jerzego Łukasza Walczaka odebrał nadaną przez Ministra Sportu i Turystyki brązową odznakę „Za Zasługi dla Sportu”. Klub także otrzymał wyjątkowe wyróżnienia – w jego imieniu Bernard Spasowski i Cezary Boros odebrali z rąk wicemarszałka Krzysztofa Grabowskiego oraz radnych Marzeny Wodzińskiej i Andrzeja Picheta nadaną przez samorząd województwa wielkopolskiego Odznakę Honorową „Za zasługi dla województwa wielkopolskiego”. Burmistrz oraz przewodniczący Rady Tadeusz Orzechowski przekazali organizacji Medal „Za Zasługi dla Ziemi Skalmierzyckiej”. Z kolei z rąk wiceprezesa WZPN Piotra Kościelnego prezesi odebrali statuetkę dla KS „Pogoń” Nowe Skalmierzyce. Pamiątkowy dyplom przekazał także starosta Paweł Rajski.

Klub Sportowy Pogoń Nowe Skalmierzyce to dla wielu prawdziwa legenda i powód do dumy. Ileż to emocji dostarczali nam przez te lata piłkarze, którzy wylewają na murawie krew, pot i łzy? Ileż to pokoleń sportowców wychowało się na skalmierzyckim stadionie? Takich faktów nie da się ubrać w liczby – podsumował burmistrz Jerzy Łukasz Walczak.

Za dotychczasową działalność oraz upowszechnianie i promowanie piłki nożnej prezesi „Pogoni” podziękowali siedemnastu trenerom, wręczając im pamiątkowe statuetki. Ci z kolei nie zapomnieli o Bernardzie Spasowskim i Cezarym Borosie, doceniając ich pracę i zaangażowanie.

Podczas uroczystości zebrani poza zapoznaniem się z historią nowoskalmierzyckiego klubu mieli możliwość skosztowania okolicznościowego tortu, wzniesienia toastu, wpisu do księgi pamiątkowej oraz podziwiania oprawy, jaką przygotowali dla nich kibice. Obchody zakończono kolejnego dnia nabożeństwem odprawionym w kościele pw. Bożego Ciała w Nowych Skalmierzycach.


ŹRÓDŁODariusz Smułka, UGiM Nowe Skalmierzyce, fot. Aleksander Liebert
Poprzedni artykułPowstanie Wielkopolskie świętem państwowym! Ustawa podpisana
Następny artykułZatrzymany z narkotykami. 17-latek usłyszał zarzuty
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments