4 listopada 2021r. na spotkanie z uczniami Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Ociążu w ramach realizacji programu profilaktycznego „Kask jest cool” przybył młody sportowiec – kolarz Szymon Potasznik oraz policjant, który wręczył upominki dla trzech uczniów klasy VIII, którzy w bardzo odpowiedzialny sposób zachowali się podczas wypadku kolegi w skejt parku w Nowych Skalmierzycach.

Szymon Potasznik, który jest m.in. Vice Mistrz Europy w klasie OMNIUM, Mistrzem Polski w kolarstwie torowym wprowadził dzieci i młodzież w tajniki kolarstwa szosowego i torowego. Opowiedział między innymi o drodze swojej kariery, o predyspozycjach jakie powinien posiadać kolarz, jak wygląda okres przygotowawczy do zawodów, start i czas regeneracji. Uczniowie mieli możliwość zobaczyć rower, profesjonalny kask, koszulki z zawodów, zdobyte puchary. Sportowiec uświadamiał uczniom jak ważne jest zakładanie kasku podczas jazdy rowerem, co może złego się wydarzyć, opowiedział o własnych doświadczeniach z tym związanych. Jego motto to „Nie osiągniesz tego co zechcesz, tylko to na co zapracujesz.”

Podczas spotkania uczniowie mieli przygotowane „100 pytań do sportowca”, na które wyczerpująco gość starał się odpowiedzieć. Na pamiątkę spotkania uczniowie poprosili Pana Szymona o autografy. Sportowiec stawia sobie coraz wyższe cele, zatem społeczność szkolna będzie uważnie śledziła jego karierę.

W dalszej części spotkania odbyło się podsumowanie konkursu „Kask jest cool” na najlepsze foto w kasku, pracę plastyczną – „Mój wymarzony kask”, oraz filmik – promujący bezpieczną jazdę w kasku. Uczniowie otrzymali przepiękne nagrody (kaski, rękawiczki do jazdy na rowerze, oświetlenie do rowerów, bidony) za swoją pracę. Nagrody zostały ufundowane przez Radę Rodziców, Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz SKO.

Kolejnym gościem w szkole był policjant, który wręczył upominki dla trzech uczniów klasy VIII, którzy w bardzo odpowiedzialny sposób zachowali się podczas wypadku kolegi w skejt parku w Nowych Skalmierzycach, ratując mu tym samym być może życie. Pan dzielnicowy przypomniał zasady postępowania podczas wypadku, numery alarmowe oraz zaprosił na drugą część spotkania z policjantem uczniów klasy VII i VIII w ramach gminnych programów profilaktyki i przeciwdziałania uzależnieniom od alkoholu i narkomanii uczniów.

Podczas drugiej części spotkania młodzieży przekazano wyczerpujące informacje o zagrożeniach związanych z alkoholem, dopalaczami i narkotykami. Przeprowadzone zostały warsztaty z alkogooglami, narkogooglami, pozwalającymi uczniom zobaczyć jak zachowuje się organizm po spożyciu alkoholu czy narkotyków. Okazało się, że założenie narkogoogli i alkogoogli skutkuje podwójnym widzeniem, spowolnieniem czasu reakcji, problemem z ustaleniem odległości, myleniem kierunków, pogorszeniem koordynacji ruchowej, zniekształceniem widzianego obrazu, zniekształceniem widzenia kolorów. Uczniowie na koniec spotkania otrzymali materiały profilaktyczne, odblaski na rękę, zawieszki odblaskowe oraz kamizelki odblaskowe. Dzięki akcji przekazane materiały profilaktyczne będą przypominać uczniom o zagrożeniach związanych z alkoholem, narkotykami oraz dopalaczami.

Gości powitała dyrektor szkoły pani Grażyna Kucharska w pięknej scenografii przygotowanej przez panią Małgorzatę Olechowską. Organizatorem spotkania była pani Danuta Orłowska wraz z pomocą pani Kingi Jasińskiej.


Poprzedni artykułOstrowscy policjanci zabezpieczyli 2 kg amfetaminy
Następny artykułW szkołach średnich na terenie powiatu działa program „Psycholog w każdej szkole”
Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Popieram takie działania