Rozpoczęła się jedna z większych tegorocznych inwestycji, tj. przebudowa układu drogowego w obrębie ulicy Mostowej w Nowych Skalmierzycach. W ramach przedsięwzięcia powstanie droga wraz z chodnikami a także miejsca postojowe, których realizacja przewidziana jest na ten i na przyszły rok.

Nowa inwestycja usprawni funkcjonowanie zlokalizowanych w tej mocno zatłoczonej okolicy firm podnosząc poziom bezpieczeństwa ruchu oraz zapewniając większy komfort korzystającym z bardzo wąskiego dojazdu. Tym samym odciążymy przestrzeń dla pasażerów i obsługi dworca. Planowany parking przysłuży się także przy okazji organizacji różnych wydarzeń czy to w Starym Kinie czy na Stadionie Miejsko-Gminnym – skomentował inwestycję Burmistrz Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce Jerzy Łukasz Walczak.

Obecnie realizowana jest budowa około 350 metrów drogi wraz z chodnikami. Na ten cel samorząd Nowych Skalmierzyc przeznaczył 900 tysięcy złotych, z czego ponad 330 tys. zł pochodzi z dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na rok 2021.

Niebawem rozpocznie się budowa największego parkingu publicznego w gminie.ŹRÓDŁOfot. Aleksander Liebert, UGiM Nowe Skalmierzyce
Poprzedni artykułPo raz siódmy przyznano stypendia burmistrza
Następny artykuł21-latek jechał zbyt szybko. Przez 3-miesiace odpocznie od kierowania samochodami
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments