Zakończyły się prace związane z powstaniem pięciu kolejnych miejsc rekreacji w gminie Nowe Skalmierzyce Nowe miejsca powstały w Mącznikach, Śmiłowie, Gostyczynie, Węgrach i Gałązkach Małych.

Cieszę się, że ciągle poszerzana oferta rekreacji czy zabawy dla najmłodszych trafia do coraz większej grupy mieszkańców. Całość zadania kosztowała 340 tys. zł, z czego ponad 216 tys. zł stanowiło dofinansowanie, które pozyskaliśmy z PROW na lata 2014-2020 w ramach naboru prowadzonego przez Lokalną Grupę Działania „Okno Południowej Wielkopolski” – podsumował Burmistrz Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce Jerzy Łukasz Walczak.

W Mącznikach powstał plac zabaw wraz z altaną, a do dyspozycji najmłodszych są huśtawki, karuzela, drabinki, zjeżdżalnia oraz piaskownica. Podobny zestaw zamontowano na tyłach właśnie remontowanej świetlicy we Węgrach.

Na placach zabaw w Gostyczynie oraz Śmiłowie powstały karuzele, piaskownice, zjeżdżalnie oraz huśtawki. Natomiast w Gałązkach Małych przewidziano powstanie wiaty rekreacyjnej.


ŹRÓDŁODariusz Smułka UGiM Nowe Skalmierzyce
Poprzedni artykułZmiany w zarządzie powiatowym PSL
Następny artykułObywatelskie ujecie pijanego 32-latka w Skalmierzycach
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments