Pokaz kilkunastu odmian kukurydzy, informacje na temat dronów w rolnictwie oraz aplikacji dla rolników, która powstaje w projekcie eDWIN czy pokaz florystyczny – to wszystko czeka na osoby, które w niedzielę, 3 października, pojawią się na Jesiennych Targach Rolno-Ogrodniczych w Marszewie pod Pleszewem.

– Jesienne targi AGROMASZ na stałe wpisały się już w kalendarz organizowanych przez nas wydarzeń. Mamy nadzieję, że zbliżająca się impreza będzie świetną okazją do zdobycia nowej wiedzy oraz wymiany doświadczeń – mówi Jacek Sommerfeld, dyrektor Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Poznaniu.

Jednym z głównych wydarzeń podczas targów AGROMARSZ będzie prezentacja 18 odmian kukurydzy pochodzących od trzech hodowców. Jednocześnie uczestnicy targów będą mogli zapoznać się z usługą Poldrony, która zakłada wykorzystanie dronów do biologicznej ochrony kukurydzy przed omacnicą prosowianką.

– Poldrony to doskonały przykład, jak nowoczesna technologia może pomóc w pracy rolników oraz być wdrażana do polskiego rolnictwa – nie ma wątpliwości Jacek Sommerfeld.

Podczas targów odbędzie się także pokaz florystyczny „W barwach jesieni” oraz piknik wielkopolskich kobiet gospodarnych, podczas którego będzie miała miejsce prezentacja różnorodnych przetworów. Ponadto w programie targów zaplanowano także nagrodzenie zwycięzców konkursu „Lato w ogrodzie” oraz „Skarby wielkopolskiej spiżarni”.

Wstęp na targi jest bezpłatny. Targom towarzyszy dzień otwartych drzwi w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego. Patronat honorowy nad imprezą objął wojewoda wielkopolski Michał Zieliński.

– Targi w Marszewie są ostatnim tego typu wydarzeniem w tym roku organizowanym przez WODR, więc tym bardziej zachęcam wszystkich do przybycia – mówi Jacek Sommerfeld.

Program:

9.00 – Rozpoczęcie targów

9.00–16.00 – Dzień kukurydzy: pokaz kolekcji odmian kukurydzy (pole demonstracyjne WODR przy drodze powiatowej Pleszew – Grab)

11.00–11.30 – Otwarcie

11.30–12.00 – Ogłoszenie wyników:

– konkursu plastycznego dla uczniów szkół podstawowych pt. „Lato w ogrodzie”,

– konkursu kulinarnego pt. „Skarby wielkopolskiej spiżarni”

12.00–13.00 – I Piknik Wielkopolskich Kobiet Gospodarnych: prezentacja przetworów zgłoszonych do konkursu kulinarnego pt. „Skarby wielkopolskiej spiżarni”

12.30–13.30 – Pokaz florystyczny pt. „W barwach jesieni”

16.00 – Zakończenie targów


Poprzedni artykuł95-lecie harcerstwa na ziemi skalmierzyckiej
Następny artykułŚmiertelne potrącenie w Kaliszu
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments