Trwa zbiórka na leczenie 13-letniego Adriana Szymkowiaka u którego zdiagnozowano mięsak granulocytarny, a pomóc może mu zagraniczne leczenie.

Na portalu siepomaga.pl trwa zbiórka dla 13-letniego ostrowianina, gdzie jak piszą rodzice –„Każdego dnia z niepokojem spoglądamy na naszego młodszego synka, słabnącego z dnia na dzień, marząc po prostu o tym, by ktoś dał nam więcej czasu, abyśmy byli w stanie ulżyć jego cierpieniom, abyśmy mogli ocalić go przed najgorszym… Gdybyśmy tylko mogli się z nim zamienić… Niestety choroba nie wybiera. Bez znaczenia jest wiek, status czy to jakim człowiekiem jesteś. W obliczu pojawiającej się szansy każdy rodzic poruszyłby niebo i ziemię. Dziś to my stoimy twarzą w twarz z perspektywą. Ktoś z góry dał nam nadzieję, szansę, która ma niewyobrażalnie wysoką cenę. Jako rodzice wiemy jednak, że nigdy się nie poddamy „…bo prawdziwy wojownik walczy do końca”.”

W 2020 diagnoza zrujnowała życie Adriana i jego najbliższych. Zdiagnozowano – „nowotwór zwany Mięsakiem Granulocytarnym. Dziwnie i obco brzmiący twór okazuję się jednym z najzłośliwszych, jednym z najgroźniejszych, a Adi jest jednym z niewielu procent chorujących na świecie. Lekarze rozkładają ręce, ale mimo to z całych sił próbują. Dziś mija prawie półtora roku. Za Adim wiele miesięcy pobytu w szpitalu, wyniszczające terapie, setki połkniętych tabletek, bolesne nakłucia, ciągłe inwazyjne badania, biopsje i operacje. Wszystko to, czego dorosły nie potrafiłby znieść, a czym został obarczony 13-latek.”

Kończą się jednak perspektywy leczenia w naszym kraju, a nadzieją jest protonoterapia oraz leczenie za granicą. Niestety koszty są ogromne – „wręcz niewyobrażalne dla przeciętnego człowieka, liczone w setkach tysięcy euro.

Uruchomiona została dlatego zbiórka, żeby uzbierać niezbędną kwotę na leczenie. Tutaj możecie Państwo pomóc i dokonać nawet niewielkich wpłat, które przybliżą Adriana do zwycięstwa w walce z nowotworem.


ŹRÓDŁOhttps://www.siepomaga.pl/adrian-szymkowiak
Poprzedni artykułWe wrześniu odbędzie się bezpłatne badanie USG aorty brzusznej
Następny artykułPolicjanci poszukują świadków wypadku
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments