Kolejny senior padł ofiarą przestępców podających się za policjantów CBŚP. Tym razem 86-letnia mieszkanka Kalisza przekonana o tym, że ma dojść do przestępstwa na jej szkodę, przekazała oszustom wszystkie oszczędności.

Jak w innych tego typu przypadkach przestępcy działali w podobny sposób. Najpierw na numer telefonu 86-leniej mieszkanki Kalisza zadzwoniła nieznana kobieta, która poinformowała seniorkę, że na poczcie ma do odebrania przesyłki. Po chwili zadzwoniła osoba, która podała się za funkcjonariusza Centralnego Biura Śledczego Policji.

Fałszywy funkcjonariusz poinformował, że prowadzi działania przeciwko przestępcom działającym na szkodę osób starszych, a wcześniejszy telefon, był właśnie próbą wyłudzenia pieniędzy. Kaliszanka usłyszała zmyśloną historię o policyjnej akcji, w której może pomóc w schwytaniu oszustów. Aby uwiarygodnić swoja wersję oszust poprosili seniorkę, aby nie odkładając słuchawki wybrała na telefonie numer 997 i poprosiła o połączenie z funkcjonariuszem, prowadzącym sprawę.

86-latka myśląc, że faktycznie dodzwoniła się na Policję uwierzyła w tę zmyśloną historię. Kobieta wszystkie oszczędności które miała w domu włożyła do reklamówki i powiesiła ją na płocie. Z relacji dzwoniącego wynikało, że po całej „akcji” seniorka miała odzyskać swoje oszczędności.  

Musimy uważać, gdyż to nie jedyna osoba, do której dzwonili wczoraj oszuści. Na szczęście inni kaliszanie nie dali się oszukać.


ŹRÓDŁOpolicja.gov.pl
Poprzedni artykułUderzył w słup energetyczny. Był pijany
Następny artykułLEX TVN. Tak głosowali posłowie z naszego regionu
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments