Policjanci wspólnie z Andrzejem Zalewskim z Okręgowego Inspektoratu Pracy w Poznaniu, oddział w Ostrowie Wielkopolskim prowadzili na terenie powiatu ostrowskiego działania profilaktyczne „Bezpieczeństwo na Wsi”.

Podczas działań przypominano rolnikom oraz operatorom maszyn rolniczych o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas wykonywanych prac podczas żniw jak i po ich zakończeniu oraz o prawidłowym zabezpieczeniu maszyn celem uniknięcia wypadków w czasie pracy. Szczególną uwagę zwrócono na dzieci i młodzież, która często pomaga przy pracach polowych.

To na dorosłych bowiem spoczywa odpowiedzialność za bezpieczeństwo najmłodszych, szczególnie tych najmłodszych, które często bawią się na podwórku przy znajdujących się tam maszynach rolniczych. Urządzenia, maszyny powinny buc odpowiednio zabezpieczone i unieruchomione.

Jak przypominają policjanci aby uniknąć wypadków, należy pamiętać o odpowiednim zaplanowaniu wykonywanych prac, uwzględnieniu przerwy na odpoczynek oraz rozsądnym i poważnym podejściu do zasad bezpieczeństwa.

Gospodarze biorący udział w akcji profilaktycznej otrzymali gadżety oraz materiały edukacyjne dotyczące bezpieczeństwa w pracy w rolnictwie.


ŹRÓDŁOKPP Ostrów
Poprzedni artykułWydano ostrzeżenie pogodowe o silnym deszczu
Następny artykułWypadek w Fabianowie
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments