Jeśli nie wiemy jak złożyć wniosek o świadczenie z programu „Dobry Start” lub nie mamy możliwości go wypełnienia możemy skorzystać z pomocy ekspertów ZUS-u, którzy pomogą wypełnić wniosek online.

W tym roku obsługą i wypłatą świadczeń 300 plus, w ramach programu „Dobry Start”, zajmuje się Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Wnioski można składać tylko elektronicznie poprzez: Platformę Usług Elektronicznych ZUS, bankowość elektroniczną lub portal Empatia. Jeśli jeszcze nie złożyliśmy wniosku mamy na to czas do końca listopada.

Możemy skorzystać z pomocy ekspertów ZUS-u, zarówno po to, by założyć profil PUE i złożyć wniosek o 300 plus. Musimy mieć ze sobą dowód osobisty, numer rachunku bankowego, adres mailowy oraz orzeczenie o niepełnosprawności, jeśli dziecko kontynuuje naukę po ukończeniu 20 roku życia i jest osobą z niepełnosprawnością. Musisz również znać numer PESEL dziecka, nazwę i adres szkoły, do której uczęszcza pociecha.

Z pomocy pracowników ZUS można również skorzystać podczas licznych dyżurów organizowanych w urzędach i placówkach pocztowych. Terminy dyżurów pracowników ZUS w innych instytucjach można znaleźć na stronie internetowej www.zus.pl, w zakładce „Dobry Start”.


Poprzedni artykułChcesz odzyskać część pieniędzy wydanych na olej napędowy używany do produkcji rolnej? Nie zapomnij złożyć wniosku
Następny artykułTrwa zbiórka dla strażaka z OSP KSRG Sobótka
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments