Akcję „kreda wstydu” zorganizowali w Ostrowie wolontariusze ruchu Polska 2050 chcąc w ten sposób zwrócić uwagę na problem rzucanych na chodniki niedopałków papierosów. Wyglądają one nieestetyczne, a do tego jeden niedopałek papierosa zanieczyszcza od 50 do nawet 500 litrów wód podziemnych.

Jak informują organizatorzy akcji widok „petów” spowszechniał nam do tego stopnia, że nie zwracamy już uwagi na to jak dużo mijamy ich spacerując ulicami miasta. Chcą zwrócić na nie uwagę wolontariusze ruchu Polska 2050 zorganizowali w Ostrowie, w niedzielę 18 lipca akcję „kreda wstydu” obrysowując kredą niedopałki papierosów leżące na alejkach w Parku Miejskim oraz otaczających go ulicach.

– Ktoś może zapytać dlaczego zamiast zaznaczać niedopałki nie pozbieraliśmy ich – mówi inicjatorka akcji Wiktoria Jurek. – Otóż idea akcji jest taka by zwrócić uwagę przechodniów na problem zalegających niedopałków, żebyśmy wszyscy uwrażliwili się na ten problem. Tylko presja społeczna może wpłynąć na zachowania, czy nawyki osób palących.

Specjalnie na tą akcję przyjechał do Ostrowa Bartek Bartkowski propagator akcji #KredaWstydu w Poznaniu i Wielkopolsce. Jak podkreślają uczestnicy akcji – postanowili się w nią zaangażować bo jest to wielki problem, który można stosunkowo łatwo rozwiązać, a rozwiązanie to dosłownie „leży w naszych rękach”. Jak zaznaczają – nie jest to ostatnia tego typu akcja w Ostrowie.


Poprzedni artykułWójt Gminy Sieroszewice opublikował oświadczenie w sprawie wysypiska w Psarach
Następny artykułKomitet Protestacyjny Przeciwko Reaktywacji i Rozbudowie Wysypiska Śmieci w Psarach udzielił odpowiedzi wójtowi Gminy Sieroszewice na jego oświadczenie
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments