W weekend, 19-20 czerwca, w Śliwnikach właściciele posesji Parkowa 12, wstrzymali ruch dla pojazdów samochodowych. Protestowali przeciwko zwiększonemu ruchowi spowodowanemu wybudowaniem nowych bloków przy drodze, która nie jest do tego przystosowana. Mieszkańcy wystosowali pismo do Burmistrza Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce o zamontowanie słupków ograniczających ruch kołowe na drodze gminnej.

Protestujący zatrzymujących się kierowców informowali o treści petycji skierowanej do Burmistrza Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce. W trakcie akcji organizatorzy zebrali 80 podpisów mieszkańców ulicy Parkowej i ulic do niej przyległych, popierających jej treść.

Poniżej publikujemy treść petycji skierowanej do o Burmistrza Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce.


Poprzedni artykułPowstanie boisko wielofunkcyjne w Droszewie
Następny artykułWydano ostrzeżenie pogodowe. Prognozowane są burze z gradem
Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Mieszkańcy nowego osiedla dojeżdżają tam w celu remontu swoich mieszkań, na ta chwilę to jedyna droga z dojazdem do połowy osiedla. Robienie z igły widły. Po skończeniu drogi osiedlowej skończą się tam przejazdy. Pani z domu ma rogu, którą organizuje protest widocznie nie rozumie, że ktoś chce się wyremontować. Widocznie ona nie pamięta jak się remontowala. Jest krnąbna z taką postawą. Przykro brak społecznej postawy sąsiedzkiej. Serdecznie nie pozdrawiam