Biskupi podjęli jednogłośną decyzję o zniesieniu z dniem 20 czerwca dyspens od uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej oraz w święta nakazane.

Biskupi zgromadzeni na 389. Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski w Kalwarii Zebrzydowskiej zdecydowali, że 20 czerwca dyspensy zostaną zniesione jednocześnie we wszystkich diecezjach, w których do tej pory obowiązywały w związku z pandemią Covid-19.

Zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami w niedziele, 13 czerwca w kościołach może być maksymalnie 50% obłożenia przy zachowaniu odległości pomiędzy uczestnikami mszy nie mniejszej niż 1,5 m. Natomiast od 26 czerwca 2021 r. do 31 sierpnia 2021 r. zgromadzenia organizowane w ramach działalności kościołów i innych związków wyznaniowych mogą się odbywać przy zachowaniu odległości nie mniejszej niż 1,5 m i nie więcej uczestników niż 75% obłożenia budynku lub innego obiektu kultu religijnego.


Poprzedni artykułW niedzielę wybory. Zobacz, co chciałyby zmienić kandydujące do Rady Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce Katarzyna Frątczak-Ulichnowska oraz Magdalena Iskierka
Następny artykułV Dyszka Pięciu Stawów. Odbyła się pierwsza impreza z cyklu „Powiat Ostrowski Biega”
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments