W Wielkopolsce 72 zabytki otrzymają od Samorządu Województwa Wielkopolskiego środki na remonty i konserwacje. Łącznie trafi do nich 1,5 mln zł. Dofinansowanie uzyskają również dwa zabytkowe obiekty z Gminy Nowe Skalmierzyce.

Nabór wniosków o dotacje na prace przy zabytkach prowadził Urząd Marszałkowski w Poznaniu. W odpowiedzi na ogłoszenie konkursowe do początku marca wpłynęło 135 wniosków, na łączną kwotę prawie 13 mln zł. Wśród nich znalazło się między innymi 26 ofert złożonych przez samorządy, 10 przez osoby prywatne oraz 79 wniosków złożonych przez kościelne osoby prawne.

–  W poniedziałek, na wniosek Zarządu Województwa, Sejmik podjął decyzję o udzieleniu dotacji 72 podmiotom na łączną kwotę 1,5 mln zł – mówi Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego.

W puli znalazło się 60 podmiotów niezaliczanych do sektora finansów publicznych, które otrzymały dofinansowanie na łączną kwotę blisko 1,2 mln zł, oraz 12 podmiotów zaliczanych do sektora finansów publicznych na łączną kwotę ponad 320 tys. zł.

Wśród dofinansowanych zadań są również obiekty z naszej gminy. Na prace konserwatorskie przy zabytkowym słupie sakralnym autorstwa Pawła Brylińskiego w Gostyczynie przyznano kwotę 35 000zł, a na wymianę pokrycia dachowego z gontu na nawie głównej zabytkowego kościoła drewnianego w Ociążu kwotę 22 000zł.


ŹRÓDŁOUrzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu
Poprzedni artykułJechali za szybko. Stracili prawa jazdy
Następny artykułWidowisko „Norwid nasz codzienny” już 13 czerwca w Starym Kinie
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments