W poniedziałek, 10 maja otwarty został pierwszy na terenie gminy Nowe Skalmierzyce Klub Seniora, który jest miejscem dedykowanym osobom starszym.

Klub powstał pod koniec 2020 roku. Na jego realizację zaadaptowano fragment Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Nowych Skalmierzycach. Na ponad 250 m2 powierzchni użytkowej do dyspozycji są trzy sale: konferencyjna ze stołami, telewizyjna z kącikiem komputerowym i sportowa z urządzeniami do ćwiczeń. Ponadto obiekt posiada w pełni wyposażony aneks kuchenny, dwie toalety oraz przestronny korytarz z szafami garderobianymi.

Łączny koszt przedsięwzięcia wyniósł 450.000 zł, z czego 125.000 zł stanowiła dotacja uzyskana ze środków Programu Wieloletniego Senior+. W bieżącym roku Gmina i Miasto Nowe Skalmierzyce zawnioskowała o środki na funkcjonowanie Klubu i otrzymała dotację w wysokości 42.750 zł na opłacenie pracy koordynatora i opiekuna a także na materiały i niezbędne pomoce. Zarządcą klubu jest Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Nowych Skalmierzycach.

To nie są nasze jedyne działania, jeśli chodzi o szeroko rozumianą politykę senioralną. Oprócz otwartego dziś klubu wprowadziliśmy Skalmierzycką Kartę Seniora czy postawiliśmy na terenie naszej gminy kilkadziesiąt dedykowanych im ławek. Mamy również marzenie – stworzenie domu dziennego pobytu dla osób starszych, a marzenia są po to, aby je spełniać, tak więc wszystko przed nami! – mówił podczas otwarcia Burmistrz Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce Jerzy Łukasz Walczak


ŹRÓDŁOUGiM Nowe Skalmierzyce
Poprzedni artykułPonad 4 promile miał zatrzymany w naszym regionie przez policjantów rowerzysta
Następny artykułIMGW wydało ostrzeżenie pogodowe
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments