Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 rozpoczął się 1 kwietnia 2021 roku i potrwa do 30 września 2021 roku. Jest on obowiązkowy i odbywa się poprzez samospis internetowy.

Najprościej uczestniczyć w spisie poprzez internet, jednak jeśli ze względu na wiek czy stan zdrowia ktoś nie umie tego zrobić, pomogą telefonicznie lub osobiście rachmistrzowie.

Dodatkowo w Urzędzie Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce powstało stanowisko do samospisu, przy którym można dokonać spisu samodzielnie, jeśli nie posiadamy w domu komputera bądź dostępu do Internetu.

Spis będzie realizowany następującymi metodami: obowiązkowo, czyli właśnie metodą samospisu internetowego (CAWI) oraz uzupełniająco metodą wywiadu telefonicznego (CATI) oraz metodą wywiadu bezpośredniego (CAPI).

Również osoby, które nie przekażą informacji w narodowym spisie powszechnym ani nie zadzwonią na infolinię, by poinformować o braku możliwości wzięcia w nim udziału, mogą zostać ukarane. Natomiast za udział w spisie przewidziane są nagrody warte łącznie ponad 2 miliony złotych.


ŹRÓDŁOnoweskalmierzyce.pl
Poprzedni artykułZamiast wyciąć, przeniesiono w nowe miejsce
Następny artykułPosprzątali pobocza w okolicy swojej wsi. Planują już kolejną akcje sprzątania
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments