Pomoc przynosi korzyści nie tylko tym, którzy ją otrzymują, lecz także tym, którzy obdarowują innych swoim czasem, energią, datkami. Daje poczucie szczęścia i zapobiega depresyjnym nastrojom. Podczas tegorocznych świąt wolontariusze na terenie powiatu poprzez dostarczenie paczek samotnym i potrzebującym rozwieźli 250 świątecznych paczek.

Wolontariusze IV Liceum Ogólnokształcącego w Ostrowie po raz kolejny włączyli się do akcji charytatywnych organizowanych przez Fundację Wolne Miejsce, która od wielu lat przygotowuje „Wigilie dla samotnych” i „Śniadania wielkanocne dla samotnych” w wielu polskich miastach, również w Ostrowie Wielkopolskim.

W związku z pandemią niemożliwe było zorganizowanie Śniadania Wielkanocnego tak jak zawsze i spotkania się z samotnymi mieszkańcami Ostrowa przy wspólnym świątecznym stole. Wolontariusze musieli przyjąć inną strategię, aby w bezpieczny sposób dotrzeć do potrzebujących, dostarczyć dary i sprawić, aby poczuli się ważni i potrzebni.

Działanie wolontariuszy z różnych szkół i przedszkoli skupiało się na przygotowaniu ozdób świątecznych, a przede wszystkim świątecznych paczek z artykułami spożywczymi i upominkami. Uczniowie IV LO w grudniu mieli za zadanie przygotować kartki świąteczne i drobne prezenty, a w kwietniu zebrać 500 główek czosnku potrzebnego do ugotowania wielkanocnego żurku. Włączyli się do akcji pakowania świątecznych paczek, a następnie rozwożeniu ich w pierwszy dzień Świąt Wielkanocnych pod zgłoszone wcześniej adresy.


ŹRÓDŁOPowiat Ostrowski
Poprzedni artykułGrzegorz Walasek na kolejny sezon w Arged Malesa Ostrów Wielkopolski
Następny artykułOświadczenie Starostwa Powiatowego w Ostrowie w sprawie budowy elektrowni wiatrowych na terenie Gminy Nowe Skalmierzyce
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments