Dziś według raportu Ministerstwa Zdrowia odnotowano w Wielkopolsce 3188 zachorowań, a w powiecie ostrowskim 129. Wzrost osób chorych i obserwowane zwiększone zapotrzebowanie na łóżka dla pacjentów z Covid-19 jak informuje Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu powode konieczność dalszego poszerzania bazy łóżkowej w szpitalach. Tylko w tym tygodniu w Wielkopolsce utworzono 513 nowych miejsc.


W związku z dużym obłożeniem pacjentów w szpitalach północnej części województwa, zgodnie z podjętymi decyzjami wojewody i rekomendacjami NFZ, od dziś 139 łóżek na II poziomie zabezpieczy szpital w Pile. W sumie lecznica będzie dysponowała 174 łóżkami dla pacjentów z Covid-19. Wzmocniono także zabezpieczenie dla pacjentów w szpitalu MSWiA w Poznaniu o dodatkowe 46 łóżek. Szpital utrzyma funkcjonowanie oddziału hematologii. Łącznie będzie od piątku dysponował 106 łóżkami, w tym 15 respiratorowymi. Od 31 marca zwiększa się też o 15 liczba łóżek na II poziomie w Wielkopolskim Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii – Szpital w Ludwikowie będzie dysponował 55 łóżkami na II poziomie zabezpieczenia.

Również szpital tymczasowy na MTP, za akceptacją wojewody wielkopolskiego Michała Zielińskiego, zwiększył dziś liczbę łóżek dla pacjentów z Covid-19 o kolejny moduł. W sumie w szpitalu na MTP dostępnych jest 206 łóżek.

Wraz ze zwiększeniem liczby łóżek,  służby wojewody zabezpieczyły także biały personel dla szpitala tymczasowego. Od dziś uruchomione zostaną dodatkowe zespoły pracowników szpitala reumatologicznego w Śremie oraz gnieźnieńskiego szpitala Dziekanka, które poszerzą kadrę szpitala tymczasowego. Obecnie 40 łóżek w szpitalu jest zabezpieczone kadrą ze szpitala powiatowego w Środzie Wlkp. oraz pielęgniarkami ze szpitala klinicznego im. W. Degi w Poznaniu. Wojewoda wielkopolski wydał także decyzje o skierowaniu do pracy w szpitalu tymczasowym dla 15 strażaków z uprawnieniami ratownika medycznego oraz 16 lekarzy. 

W szpitalu w Ostrowie Wielkopolskim część oddziałów (Kardiologiczny, Neurologiczny i Chirurgiczny) zostanie przekształcona w oddziały, gdzie będą przyjmowani pacjenci zakażeni Covid-19. Łącznie liczba łóżek covidowych zwiększy się w Ostrowie ze 120 do 190.

Według aktualnych danych wielkopolskie szpitale dysponują 2627 łóżkami, z czego wolnych jest 459. Na II poziomie zabezpieczenia wolnych jest 297 łóżek z 2096. Aktualnie w regionie jest 216 łóżek respiratorowych, z czego 74 jest dostępnych. Łącznie na II poziomie zabezpieczenia od 31.03. w Wielkopolsce będzie 2418 łóżek, w tym 191 respiratorowych.


ŹRÓDŁOWUW w Poznaniu
Poprzedni artykułKierował pod wpływem narkotyków
Następny artykułOd 27 marca zmiany w zasadach bezpieczeństwa – zamknięte przedszkola i salony fryzjerskie oraz nowe limity osób w sklepach i kościołach
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments