82-letnia ostrowianka straciła blisko 10 tysięcy złotych, gdy została oszukana metodą na policjanta Centralnego Biura Śledczego.

Kilka dni temu na telefon stacjonarny 82-letniej mieszkanki Ostrowa Wielkopolskiego zadzwonił mężczyzna, który podawał się za przedstawiciela Poczty Polskiej. Mężczyzna tłumaczył kobiecie, że nie odebrała przesłanych listów i zadeklarował dostarczenie ich przez listonosza.

Chwilę po zakończeniu pierwszej rozmowy do seniorki zadzwonił inny mężczyzna – podając się za funkcjonariusza CBŚ. Przestępca poinformował kobietę o tym, że jest potencjalną ofiarą oszustwa. Tłumaczył, że poprzednia rozmowa telefoniczna była próbą wyłudzenia pieniędzy. Oszust poprosił kobietę o pomoc w prowadzeniu sprawy i wypłatę wszystkich oszczędności jakie posiada w banku a następnie przekazanie ich funkcjonariuszom. 82-latka zgodnie z prośbą mężczyzny wypłaciła pieniądze z banku. Rozmawiając przez cały czas z oszustem poszła we wskazane przez niego miejsce i przekazała nieznajomemu mężczyźnie pieniądze. Łącznie kobieta straciła blisko 10 tysięcy złotych.

Apelujemy do starszych mieszkańców powiatu ostrowskiego o ostrożność.


Poprzedni artykułCzy powstaną elektrownie wiatrowe na terenie gminy? Dziś w tej sprawie przyjechał detektyw Krzysztof Rutkowski
Następny artykułSportowcy nagrodzeni stypendiami sportowymi burmistrza
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments