Działanie policjantów z Ostrowa Wielkopolskiego i policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu doprowadziło do zatrzymania 21-latka, który odebrał pieniądze od seniorki oszukanej metodą „na wypadek”.

Do mieszkanki powiatu ostrowskiego zadzwonił mężczyzna podający się za „prokuratora” i poinformował pokrzywdzoną, że jej bratanek spowodował wypadek drogowy ze skutkiem śmiertelnym. Przestępca prowadził rozmowę w taki sposób, aby przekonać 65-latkę, że faktycznie doszło do wypadku z udziałem bliskiej osoby. Przekazane pieniądze miały polubownie załatwić sprawę.

Kobieta uwierzyła w tę historię, następnie poszła do banku i wypłaciła pieniądze. 65-latka zgodnie z przekazanymi „instrukcjami” schowała 32 tysiące złotych do kartonu po telefonie komórkowym, następnie kartonik zawinęła w reklamówkę i czekając na mężczyznę pozostawała cały czas w kontakcie telefonicznym z oszustem. Przez cały czas mężczyzna pod żadnym pozorem nie kazał kobiecie rozłączać połączenia. Po chwili po pieniądze przyjechał kurier, a rozmowa została zakończona.

Praca operacyjna policjantów z Ostrowa Wielkopolskiego i Wrocławia szybko przyniosła efekt, a fałszywy kurier został zatrzymany na autostradzie na terenie Wrocławia. Za kierownicą pojazdu siedział 21-latek z województwa wielkopolskiego. W samochodzie, który prowadził, policjanci zabezpieczyli paczkę, a w niej 32 tysiące złotych.


Poprzedni artykułZa nami oficjalne ważenie przed galą Octagon No Mercy 10 Gold Edition
Następny artykułZa nami Gala Octagon No Mercy 10 Gold Edition
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments