W poniedziałek, 15 lutego na Stadionie Miejsko-Gminnym w Nowych Skalmierzycach odbyło się oficjalne otwarcie funkcjonujących od początku roku szatni, które utworzono w budynku trybun oraz toalet publicznych.

Przedsięwzięcie było w połowie dofinansowane ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, stąd w oddaniu obiektu towarzyszyli goście: Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego Jacek Bogusławski oraz radni Województwa Wielkopolskiego Marzena Wodzińska i Andrzej Pichet. W przecięciu wstęgi poza gośćmi udział wzięli: zastępca burmistrza Agnieszka Sipka, skarbnik Bolesław Borkowski oraz dwaj prezesi miejscowych klubów sportowych: Bernard Spasowski (KS Pogoń) oraz Maciej Jędraszek (UKS Akademia Piłkarska).

Jestem wdzięczny za dofinansowanie tego projektu kwotą blisko 40.000 zł z programu „Szatnia na Medal”. To nie jest nasze ostatnie słowo w kontekście rozbudowy gminnej infrastruktury sportowej, ponieważ potrzeby z uwagi na ilość trenujących tu osób są ogromne – kolejnym krokiem będzie dalsza poprawa warunków szatniowych w budynku pawilonu, który pochodzi z lat 60. XX wieku – nadmienił Burmistrz Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce Jerzy Łukasz Walczak. – Zawodnicy korzystający z boiska treningowego mają wreszcie do szatni o wiele bliżej niż dotychczas – dodaje włodarz.

Inwestycja polegała na przekształceniu części powierzchni toalet damskiej oraz męskiej pod szatnie wraz z prysznicami i sanitariatami. Wyposażono je w ławki i szafki. Ponadto w obiekcie nadal funkcjonują przyległe szatniom pomieszczenia z większą ilością umywalek oraz toalet, które będą wykorzystywane podczas organizacji imprez plenerowych.


ŹRÓDŁOUGiM Nowe Skalmierzyce
Poprzedni artykułW sobotę Gala Octagon No Mercy 10 Gold Edition. Sprawdź, jak będzie można ją zobaczyć
Następny artykułZa nami oficjalne ważenie przed galą Octagon No Mercy 10 Gold Edition
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments