Gmina Nowe Skalmierzyce uzyskała kolejne dofinansowanie w ramach rządowego programu Maluch+ na funkcjonowanie żłobka. W roku 2021 dofinansowanie wyniesie 65 280 zł.

Kwota dotacji z rządowego programu „Maluch+” na rok 2021 wynosi 65,280 złotych, co pozwoli pokryć koszty opieki nad 68 dziećmi. Ogólna zaś suma środków pozyskanych w ciągu siedmiu lat z tego programu to ponad 562 tys. złotych – mówi burmistrz Jerzy Łukasz Walczak, który dodaje, że przyznawane wsparcie odciąża gminny budżet.

Gminny żłobek funkcjonuje od grudnia 2015 roku i powstał w ramach rozbudowy Publicznego Przedszkola Nr 1 „Jarzębinka” w Nowych Skalmierzycach. Na inwestycję opiewającą 1,55 mln złotych samorząd otrzymał dotację w kwocie 1,2 mln złotych z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 „Maluch 2015”.

Od samego początku pozyskiwano też środki na bieżące funkcjonowanie placówki i łącznie zatem od 2015 roku na wybudowanie, zwiększenie ilości miejsc oraz bieżącą działalność placówki pozyskano: 2.278,504 zł.


ŹRÓDŁOUGiM Nowe Skalmierzyce
Poprzedni artykułNie żyje Józef Marciniak. Wieloletni radny i sołtys Ociąża
Następny artykułSmutna informacja w sobotni wieczór. Zmarł Marcelek z Krotoszyna
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments