Samorząd Nowych Skalmierzyc pozyskał dofinansowanie na przebudowę wraz z termomodernizacją świetlicy wiejskiej we Węgrach, a wyłoniony w połowie lutego wykonawca na przeprowadzenie prac będzie miał czas do końca listopada.

Pierwszy tegoroczny przetarg w gminie Nowe Skalmierzyce dotyczy inwestycji polegającej na przebudowie wraz z termomodernizacją świetlicy wiejskiej we Węgrach. Samorząd Nowych Skalmierzyc pozyskał na to zadanie dofinansowanie z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

Termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej na terenie powiatu ostrowskiego – II” to drugi już projekt partnerski gmin Nowe Skalmierzyce, Przygodzice, Ostrów Wielkopolski i Odolanów, dzięki któremu pozyskujemy środki zewnętrzne na wsparcie inwestycji w naszym regionie. Na zadanie we Węgrach otrzymamy ponad 300 tysięcy złotych, chociaż nie jest to ostateczne słowo i kwota ta może ulec zwiększeniu – mówi burmistrz Jerzy Łukasz Walczak.

W ramach przedsięwzięcia zostaną wykonane takie prace jak m.in.: ocieplenie ścian zewnętrznych i dachu wraz z wymianą pokrycia, montaż nowej stolarki drzwiowej i okiennej, nowe instalacje elektryczne i sanitarne, remont podłóg i posadzek, odmalowanie pomieszczeń, wymiana systemu ogrzewania na pompy ciepła a także montaż instalacji fotowoltaicznej. Świetlica po przebudowie będzie składała się z głównej sali wielofunkcyjnej wraz z zapleczem kuchennym, pomieszczenia biurowego, szatni, sanitariatów, korytarza i dwóch magazynów. Budynek zostanie również dostosowany do osób niepełnosprawnych.

Wszystkie prace powinny się zakończyć do końca listopada 2021 roku.


ŹRÓDŁOUGiM Nowe Skalmierzyce
Poprzedni artykułPowstanie dodatkowy parking dla urzędu oraz szkoły w Skalmierzycach
Następny artykułTrwają poszukiwania 17-latka (AKTUALIZACJA – 17-latek został odnaleziony).
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments