Zimą nie możemy przechodzić obojętnie wobec osób bezdomnych. W ubiegły piątek dzięki reakcji mieszkanki Skalmierzyc oraz policjantów z Komisariatu Policji w Nowych Skalmierzycach udało się pomóc samotnemu mężczyźnie, który szukał schronienia przed siarczystym mrozem.

29 stycznia przed godziną 22:00 policjanci z Nowych Skalmierzyc zostali powiadomieni przez  zatroskaną kobietę o  spotkaniu wyziębionego, bezdomnego mężczyzny. We wskazane miejsce pojechali funkcjonariusze i na miejscu ustalili, że faktycznie 68-letni mężczyzna nie ma się gdzie podziać. Mężczyzna tłumaczył policjantom, że jest samotny, nie ma żadnej rodziny i szuka schronienia.

Mł. asp. Przemysław Musielak i sierż. sztab. Łukasz Buczkowski natychmiast podjęli decyzję o tym, aby jak najszybciej pomóc mężczyźnie i zapewnić mu nocleg. Przewieźli 68-latka do komisariatu i tam poczęstowali go posiłkiem i ciepłą herbatą. Następnie, mundurowi znaleźli ciepłe i bezpieczne schronienie w jednej z placówek niosących pomoc osobom w trudnej, życiowej sytuacji i zawieźli tam mężczyznę.

Nie udałoby się pomóc mężczyźnie, gdyby nie właściwa reakcja mieszkanki Skalmierzyc. Dzięki szybkim decyzjom i zrozumieniu kolejny raz udało się pomóc potrzebującej osobie.


Poprzedni artykułRodzina 500+. Ruszył nabór wniosków na nowy okres
Następny artykułPowstanie dodatkowy parking dla urzędu oraz szkoły w Skalmierzycach
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments