W Gminie Nowe Skalmierzyce radni przyjęli dwie uchwały, dzięki którym cześć przedsiębiorców działających na terenie gminy będzie mogła być zwolniona z podatku o nieruchomości.

– Pierwszą z uchwał Rady zadecydowaliśmy o zwolnieniu z podatku od nieruchomości za 2021 rok branży hotelarskiej i gastronomicznej. Druga daje możliwość zwolnienia z podatku od nieruchomości: na dwa lata – dla mikroprzedsiębiorstw zatrudniających do 10 pracowników lub na cztery lata – dla mikroprzedsiębiorstw związanych z tzw. nowymi technologiami – informuje Burmistrz Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce Jerzy Łukasz Walczak.

Zwolnienie na cztery lata dotyczy działalności takiej jak m.in. produkcja komputerów, wyrobów elektronicznych i optycznych, działalności wydawniczej w zakresie oprogramowania, działalności związanej z oprogramowaniem i doradztwem w zakresie informatyki, zarządzaniem stronami internetowymi, działalności i badań naukowych w zakresie nauk przyrodniczych, technicznych, architektury, inżynierii.

Ponadto z podatku od nieruchomości na okres roku mogą zostać również zwolnione małe przedsiębiorstwa, czyli firmy zatrudniające do 50 pracowników.

Więcej informacji na temat pomocy oraz jej warunków można uzyskać w Urzędzie Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce pod numerami telefonów 62 762 97 31 lub 62 762 97 33.


Poprzedni artykułUwaga. Wydano ostrzeżenie pogodowe
Następny artykułW szpitalu w Ostrowie wracają porody rodzinne
Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Ja też będę zwolniony z podatku od wczoraj nikt nie zainteresował się odśnieżaniem ul pleszewskiej a służby ponoć od 19 pracują co by się stało jak by więcej napadało masakra ten kto wygrał przetarg ma to gdzieś odpowiedzialni są na stołkach co płacą im z naszych podatków