Do 10 lutego można składać wnioski o przyznanie stypendium sportowego Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce za osiągnięte wyniki sportowe.

Stypendium Sportowe Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce przyznawane są za wysokie wyniki sportowe uzyskane w dyscyplinach mających znaczenie dla Gminy, a tymi dyscyplinami są: piłka nożna, piłka ręczna, piłka koszykowa, piłka siatkowa, lekkoatletyka, pływanie, sporty walki, badminton, szachy, kolarstwo, gimnastyka, sporty motorowe.

Stypendium może otrzymać zawodnik, który łącznie spełnia następujące warunki:

1)      jest mieszkańcem Gminy,

2)      na dzień złożenia wniosku nie ma więcej niż 26 lat,

3)      w chwili przyznawania stypendium lub w roku poprzednim uzyskał co najmniej jeden z następujących wyników sportowych w sportach indywidualnych lub zespołowych:

a) zajął miejsce 1-5 w mistrzostwach świata, pucharach świata, igrzyskach olimpijskich lub paraolimpijskich,  

b) zajął miejsce 1-5 w mistrzostwach Europy, pucharach Europy, Uniwersjadach,

c) zajął miejsce 1-5 w mistrzostwach Polski, pucharach Polski, Grand Prix Polski, Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży,

d) zajął miejsce 1-5 w dziecięcych lub młodzieżowych Mistrzostwach Województwa lub lidze wojewódzkiej, tj. obejmującej poziomem rozgrywek całe województwo,

e) jest zawodnikiem sekcji kadry narodowej lub wojewódzkiej danej dyscypliny sportu (potwierdzone przez odpowiedni Polski Związek Sportowy).

Stypendium Sportowe Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce jest wyrazem uznania dla prezentowanego przez zawodnika poziomu sportowego i jego osiągnięć w danej dyscyplinie sportu oraz formą pomocy dla podniesienia poziomu szkolenia. Jest to dodatkowa forma wsparcia zawodników i zachęta do uprawiania sportu przez mieszkańców oraz promocja aktywnego stylu życia.

Wzór wnioski znajdziecie państwo na stronie Urzędu Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce.


ŹRÓDŁOUGiM Nowe Skalmierzyce
Poprzedni artykułPieniądze na realizację w 2021 roku zadań publicznych podzielone
Następny artykułZmarł Jerzy Świątek, były prezydent Ostrowa Wielkopolskiego
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments