W Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Ociążu oddano do użytku bieżnię do biegu na 60 metrów zakończoną profesjonalną skocznią w dal. Inwestycja została sfinansowana ze środków Rady Rodziców oraz dzięki wsparciu Burmistrza Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce – Jerzego Łukasza Walczaka.

– To inwestycja o wielkim znaczeniu dla szkoły. Do tej pory uczniowie skoki w dal wykonywali tylko z miejsca a biegi na dystansie 60 metrów, które są częścią podstawy programowej, odbywały się na podłożu z kostki brukowej. Cieszę się, że uczniowie po powrocie do szkoły będą mogli ćwiczyć na profesjonalnej i przede wszystkim bezpiecznej bieżni. Młodzież naszej szkoły ma ogromny potencjał, ale do jego wykorzystania niezbędna jest odpowiednia infrastruktura sportowa. Bardzo dziękuję Panu Burmistrzowi oraz Radzie Rodziców za sfinansowanie tej inwestycji – mówi Pani Grażyna Kucharska, Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Ociążu.

To nie jedyna inwestycja zrealizowana w roku w szkole w Ociążu. Kilka tygodni temu zakończyła się budowa brakującej części ogrodzenia, renowacja schodów przy wejściu do budynku od strony kuchni oraz schodów i podjazdu przy tylnym wejściu do sali gimnastycznej. W ciągu mijającego roku w szkole zostały również wymienione balustrady przy wejściach do budynku oraz zamontowane nowe w miejscach gdzie ich brakowało. Wszystko dla zapewnienia bezpieczeństwa uczniom.


Poprzedni artykułW Ostrowie już są pierwsi zaszczepieni
Następny artykułGrześ stracił rękę. Zbierane są pieniądze na protezę
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments