Z początkiem przyszłego roku samorząd Nowych Skalmierzyc ogłosi przetarg na wybór wykonawcy rozbudowy szkoły w Skalmierzycach.

Jak już informowaliśmy w ramach dofinansowania z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych gmina Nowe Skalmierzyce pozyskała 2 mln zł na przebudowę i rozbudowę Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Skalmierzycach.

Dzięki złożonemu we wrześniu wnioskowi konkursowemu do Prezesa Rady Ministrów za pośrednictwem Wojewody Wielkopolskiego udało się nam pozyskać na tę inwestycję 2.000.000,00 złotych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych – dodaje burmistrz Jerzy Łukasz Walczak.

W ramach inwestycji przebudowana zostanie część szkoły w zakresie szatni, natrysków, umywalni i gabinetu pielęgniarskiego. Zadanie zakłada dobudowanie nowej części dwupiętrowej. Na parterze budynku zlokalizowana zostanie stołówka, kuchnia, zmywalnia, świetlica szkolna oraz korytarze i wc. I piętro: 3 sale lekcyjne, toalety oraz hol. Na II piętrze: 3 sale lekcyjne, biblioteka, wc. Realizacja przedsięwzięcia przewidziana jest na lata 2021-2022.

Do skalmierzyckiej placówki uczęszcza 270 dzieci zgrupowanych w 14 oddziałach, które zajmują 8 sal lekcyjnych w starej części budynku i 3 sale w nowej.


ŹRÓDŁOfot: UGiM Nowe Skalmierzyce
Poprzedni artykułWprowadzone zostaną dodatkowe ograniczenia w związku z epidemią
Następny artykułNowe Skalmierzyce z dofinansowaniem dla boiska wielofunkcyjnego
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments