W roku 2020 na Stadionie Miejsko-Gminnym w Nowych Skalmierzycach zrealizowano kilka inwestycji, które poprawią funkcjonowanie obiektu. Władze gminy planują kolejne inwestycje w przyszłym roku.

W ramach tegorocznych inwestycji powstało m.in. boisko do piłki plażowej, nawodnienie murawy. Dzięki programowi „Szatnia na Medal” realizowanemu przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu w ramach którego pozyskano dofinansowanie w kwocie 39.449,99 zł powstały nowe szatnie w budynku trybun. Całkowity koszt prac to 78.899,99 zł. Kolejną inwestycją jest montaż oświetlenia na małym boisku treningowym.

Planowane są już kolejne inwestycje na Stadionie Miejsko-Gminnym w Nowych Skalmierzycach.

– W projekt budżetu na 2021 rok wpisano dwa zadania dotyczące stadionu: wymianę starego ogrodzenia od ul. Polnej oraz budowę obiektu socjalno-magazynowego. Oba zadania mogą zamknąć się w kwocie do 180.000 zł. Obecnie trwają prace projektowe, które przewidują ponadto budowę w następnych latach pełnowymiarowego boiska trawiastego (termin realizacji tej inwestycji nie jest jeszcze znany). Razem z planowanymi parkingami oraz asfaltową drogą dojazdową do zlokalizowanych w sąsiedztwie stadionu fabryk doprowadziłoby to sporą część terenu pokolejowego do porządku- poprawiając nie tylko estetykę kilkuhektarowej przestrzeni, ale przede wszystkim nadając większą funkcjonalność dla działających tutaj klubów, stowarzyszeń oraz podmiotów gospodarczych – informuje nasz portal Aleksander Liebert Kierownik Referatu Kultury, Sportu oraz Promocji UGiM Nowe Skalmierzyce.

Niestety z uwagi na koszt budowy w najbliższym czasie nie powstanie nowa bieżnia tartanowa na Stadionie Miejsko-Gminnym w Nowych Skalmierzycach. Jest ona wpisana wraz z odwodnieniem w projekt modernizacji stadionu, lecz jej koszt może wynieść około 2 mln. zł.


ŹRÓDŁOfot: noweskalmierzyce.pl
Poprzedni artykułTrwa akcja MGOPS w Nowych Skalmierzycach – „Świąteczna paczka 2020”
Następny artykułJulia Maik wicemistrzynią Polski seniorów w pływaniu
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments