Rolnicy protestowali dzisiaj w nocy przed ostrowską komendą Policji po zatrzymaniu trzech osób w związku z wywieszeniem banerów na terenie gminy Nowe Skalmierzyce, które dotyczyły kosztów ochrony domu posła Tomasza Ławniczaka.

Przed ostrowską komendę przyjechało około 30 rolników, w geście sprzeciwu i solidarności z zatrzymanymi trzema osobami, które zdaniem Policji miały wywiesić banery na tablicach wjazdowych do Nowych Skalmierzyc. Na banerach informowano, że ochrona policji posła Ławniczaka w Nowych Skalmierzycach kosztowała 40 tysięcy złotych.

Policja wezwała zgromadzone osoby do rozejścia, a gdy to nie nastąpiło policjanci zaczęli legitymować rolników. Ostatecznie po rozmowach protestujących z I Zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Ostrowie poinformowano, że zatrzymani zostaną zwolnieni po wykonaniu z nimi czynności. Miało to nastąpić w ciągu dwóch godzin.

AKTUALIZACJA – godz. 13.30

– Wczoraj poseł Sejmu RP mieszkający na terenie Powiatu Ostrowskiego złożył zawiadomienie o przestępstwie. W związku z tą sprawa zostało zatrzymanych i doprowadzonych na przesłuchanie trzech sprawców tego czynu. Mężczyźni usłyszeli zarzuty z art. 226KK dot. znieważenia funkcjonariusza publicznego. Kodeks karny przewiduje za to kare grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. Dwóch z mężczyzn przyznało się do znieważenia posła. Trzeci nie przyznaje się do stawianych mu zarzutów. Sprawę będzie rozpatrywał Sąd w Ostrowie Wielkopolskim – informuje mł. asp. Małgorzata Michaś, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim.


Poprzedni artykułZmarł ks. prał. Edward Wawrzyniak. Długoletni proboszcz parafii p.w. Bożego Ciała w Nowych Skalmierzycach
Następny artykułObwodnica Nowych Skalmierzyc oraz Kalisza. Złożone zostały poprawki do budżetu państwa, aby przyspieszyć prace
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments