Szpital w Ostrowie Wielkopolskim otrzymał dofinansowanie z budżetu państwa w wysokości 359 000 zł na zakup sprzętu laboratoryjnego do pracowni wykonującej badania na obecności wirusa SARS-CoV-2.

– Premier Mateusz Morawiecki podjął decyzje o przyznaniu 359 000 zł na zakup sprzętu laboratoryjnego, który przeznaczony jest do badań w kierunku koronawirusa – mówi wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk.

Urządzenie na które szpital otrzymał dofinansowanie może badać do 90 próbek codziennie. Pozwala to skrócić czas oczekiwania oraz pokrywa zapotrzebowanie szpitala w zakresie diagnostyki na koronawirusa. Próbki nie muszą być zawożone do Poznania, a mogą być sprawdzane w ostrowskim szpitalu. Pozwoli on zabezpieczyć potrzeby ostrowskiego szpitala w tym zakresie.

– Chciałbym podziękować za dzisiejsza dotacje, dzięki której ostrowski szpital wzbogacił się o nowoczesny analizator służący do oznaczania antygenu S, który jest specyficzny dla wirusa SARS-CoV-2. Jest to złoty standard na świecie w oznaczaniu zakażeń. Aparat zlokalizowany jest w pracowni genetycznej zakładu Diagnostyki Laboratoryjnej – mówi dyrektor szpitala, Dariusz Bierła.

Dzięki zakupionemu urządzeniu wyniki można uzyskać w czasie kilku godzin.

– Dziękujemy za to wparcie Panu Wojewodzie! Pomysł rozbudowy laboratorium o ten moduł był inicjatywą Dyrektora Szpitala Dariusza Bierły i Wicestarosty Ostrowskiego Romana Pacholczyka. Wsparcie w tym zakresie zadeklarowała prezydent Ostrowa Beata Klimek, a radni Rady Miejskiej, którzy zgodnie przeznaczyli na ten cel 100 tys. złotych z miejskiej kasy. Serdecznie za to dziękuję! Jestem wdzięczny wojewodzie wielkopolskiemu, parlamentarzystom, samorządowi miejskiemu, samorządom gminnym, fundacjom, firmom i osobom prywatnym za wszelkie formy pomocy na rzecz naszego szpitala – mówi Paweł Rajskim, starosta ostrowski.


Poprzedni artykułZarezerwuj telefonicznie wizytę w ZUS
Następny artykułInauguracji nowego sezonu kulturalnego w Nowych Skalmierzycach w tym roku w mediach społecznościowych
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments