Z apelem o wsparcie finansowe zwraca się Dyrekcja ostrowskiego szpitala, a ewentualne środki z publicznej zbiórki szpital chce przeznaczyć m.in. na zakup respiratorów do tworzonego kolejnego oddziału chorych na koronawirusa.

– W związku z dramatyczną sytuacją epidemiologiczną, ponownie zwracam się do Państwa o wsparcie finansowe szpitala. W szpitalu jest utworzonych 65 łóżek dla pacjentów z COVID 19, w 10 łóżek intensywnej terapii. Wszystkie stworzone do tej pory łóżka dla pacjentów są zajęte, a chorych przybywa w zastraszającym tempie – pisze Dariusz Bierła Dyrektor ostrowskiego szpitala.

W szpitalu przygotowywanych jest kolejne 60 miejsce, jednak wyposażenia tak dużego oddziału przekracza obecnie finansowe możliwości szpitala, który potrzebuje łóżek dla pacjentów, kardiomonitorów, respiratorów.

Jak czytamy w opublikowanej prośbie o wsparcie – „W związku z dramatyczną sytuacją epidemiologiczną wywołaną koronawirusem, ponownie zwracamy się do Państwa – przedsiębiorców, samorządowców i ludzi dobrej woli o wsparcie finansowe dla ostrowskiego szpitala.

Państwa pomoc jest naprawdę nieoceniona. Pomagają nam Państwo nie tylko w codziennej pracy, ale także dodają nam sił do dalszej walki z pandemią koronawirusa i nadzieję, że ostatecznie wygramy z tym niezwykle trudnym przeciwnikiem.

Na chwilę obecną w ostrowskim szpitalu utworzonych zostało 65 łóżek dla pacjentów z podejrzeniem lub potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2, w tym 10 łóżek intensywnej terapii. Jednakże liczba pacjentów wymagających hospitalizacji rośnie z dnia na dzień w zatrważającym tempie. Wszystkie stworzone do tej pory łóżka dla pacjentów są zajęte, a chorych przybywa. Z myślą o tych pacjentach przygotowujemy kolejnych 60 łóżek.

Bez Państwa wsparcia finansowego stworzenie i wyposażenie tak dużego oddziału przekracza możliwości finansowe Szpitala. Zebrane fundusze przeznaczone zostaną na zakup sprzętu i aparatury medycznej, w tym przede wszystkim łóżka dla pacjentów, kardiomonitory, respiratory oraz środki ochrony indywidualnej.

Wpłat można dokonywać na specjalne subkonto utworzone w ostrowskim szpitalu, a w przypadku pytań w spawie darowizny dyrekcja prosi o kontakt z Aliną Tomaszewską – Główna Księgowa nr telefonu: 603 860 720:

Bank Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski S.A.

Regionalne Centrum Korporacyjne w Kaliszu

Nr konta 78 1020 2212 0000 5002 0375 7184

Prosimy o wpisanie tytułu przelewu: darowizna KORONAWIRUS

Dyrekcja szpitala z góry dziękuje wszystkim darczyńcom prywatnym oraz firmom za wyciągnięcie pomocnej dłoni w tym trudnym dla Wszystkich czasie.


Poprzedni artykułW całym kraju ruszają e-wizyty w ZUS
Następny artykułZostało 8 dni na zebranie 3 mln zł. Dajmy szanse Marcelkowi na życie
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments